Betono Dangos

Kokybiškų betonavimo darbų ekspertai

Ar galima betonuoti žiema ?

betonodangso betonavimas ziema

Daugelį mūsų įpročių veikia klimato kaita. Statybos pasikeitė. Seniai praėjo laikai, kai rudens pabaigoje sustojo lauko statybos darbai ir statybininkai dirbo tik prie vidaus apdailos. Dabar mūro ciklas dirba ištisus metus. Žinoma, užšaldymo procese dalyvauja nauji cheminiai priedai, kurie leidžia jį pratęsti net ir spustelėjus šalčiui. Taip, statyti ir mūryti galima ištisus metus. Kartais pamatysi keistų dalykų. Tai gali būti grupė žmonių, statančių sieną, arba vaikinas, stovintis ant pastato, dirbantis ant kamino ar pan.

Kaip žema temperatūra gali nukristi? Ar tokia siena kokybiška? O kaip visas namas? Jei galvojate pradėti betonavimo verslą, žinokite, kad betoną galima paruošti ir žiemą, net kai temperatūra nukrenta žemiau nulio. Apsaugokite betoną nuo šalčio šaltuoju metų laiku, pasirūpindami pakankama izoliacija. Konstrukcijos turi būti uždengtos, kad jos nebūtų veikiamos elementų. Kai kurios izoliacinės medžiagos yra medvilninės ir net šiltos su šildymu. Vienas iš būdų apsaugoti betono mišinį nuo užšalimo – naudoti greitintuvus, kurie padeda betonui stingti. Šiuo metu tai yra plačiausiai naudojamas betono gamybos būdas. Šie būdai tinka tinkamai atlikti darbus tokius kaip pamatų įrengimas

Tačiau statybininkai ir užsakovai dažnai mano, kad antifrizo priedo įmaišymas į betono mišinius yra vienintelis ir pakankamas betono apsaugos būdas. Kalbant apie betono kietėjimą, stingimo greitintuvai, skatinantys stingimo procesą, yra labai veiksmingi. Tada nebepavojinga, kad betonas užšals. Galbūt girdėjote apie betonines konstrukcijas, kurias apgadino žemės drebėjimas ar pastato griūtis. Kartais tos konstrukcijos neatlaiko savo keliamosios galios.

Pakanka žinoti, kad tinkamai sukietėjęs ir prižiūrėtas betonas maždaug per parą gali pasiekti 5 MPa stiprumą. Yra dviejų tipų rišikliai. Pirmasis yra hidratuotos kalkės ir portlandcementis. Antrasis yra kalcio karbonatas ir šlako cementas. Betono kokybė dėl to nekinta. Todėl žiemą sukietėjusio betono kokybė priklauso ne tik nuo gamintojo, bet ir nuo statytojo, užsakovo, gerai atliekančio betono kietėjimo ir priežiūros, kol jis pasieks projektinį stiprumą.

Temperatūrai nukritus iki -3C, betono mišinio temperatūra neturi nukristi žemiau +5C, o atšalus iki -3C taip pat turi b

betonodangso betonavimas ziema

Antifrizas gali sulėtinti betono hidratacijos procesą. Jei taip, turėsite įpilti daugiau vandens. Norėsite stebėti vandens temperatūrą ir naudoti termometrą betono temperatūrai patikrinti. Norint sudaryti sąlygas greitam betono mišinio surišimui, reikia naudoti aukštos kokybės cementą. Tai padeda sudaryti sąlygas greitesniam betono kietėjimui, dėl kurio pasiekiamas reikiamas minimalus pradinis gniuždymo stipris 3,5-5 MPa, kol jis visiškai neatvės.

 

ūti pakankamai šilta, kad būtų bent +10C. Tokios temperatūros betoną gaminančios įmonės šaltomis dienomis jį atveža į statybvietę. Reikėtų patikrinti statybvietes ir įsitikinti, kad betono mišinio gamyba atitinka aukščiau nurodytus reikalavimus.

Ar statybininkai gali tai užtikrinti ir ar yra priemonių tai padaryti? Kai temperatūra žema, taip pat reikėtų tinkamai parinkti cemento rūšį, kurią naudosite betonuodami. Dirbdami su betonu visada turėtumėte naudoti greitąjį cementą (smulkiai šlifuoti). Jei naudosite nebrangų produktą, jis nebus kokybiškas ir netgi gali būti pavojingas.Galite manyti, kad betono maišymas statybvietėje yra pavojingas, nes gali įtrūkti. Turėtumėte būti atsargūs ir atkreipti dėmesį į betono apsaugą nuo šalčio. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, koks oras tuo metu, kokios prognozės prognozuoja kitą dieną ir kokia yra mišinio temperatūra.

Statybos darbus galima atlikti iki -15 C. Norėdami sėkmingai atlikti statybos darbus, turėsite išmokti įvertinti šių temperatūrų sąveiką, o tada pasinaudoti visomis kitomis priemonėmis, tokiomis kaip antifrizo mišiniai ir izoliuoti klojiniai. Betono mišinį pastačius minusinėje temperatūroje, mišinio temperatūra greitai krenta ir gali siekti net minusines reikšmes.Užšalęs plastiškas betonas tampa silpnesnis ir sumažėja jo ilgaamžiškumas.

Visos žinomos Lietuvos rinkoje betono gamybos įmonės, ruošdamos mišinius žiemos metu, naudoja iš anksto nustatytus priedus, todėl klientai net šaltą žiemos dieną atlikdami statybos darbus gali būti ramūs. Statybinės medžiagos skiriasi, kai dirbama nežinoma, paskubomis rasta.

Žiemą, kai statybų rinka smunka, galite rasti daug statybos firmų, kurios specializuojasi aukštos kokybės statyboje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *