Betono Dangos

Kokybiškų betonavimo darbų ekspertai

Grunto tyrimai

betonodangos geologiniai tyrimai

Dirvožemio tyrimai suteikia išsamią informaciją apie dirvožemio sudėtį, fizinę būseną, mechanines ir fizines savybes. Dažnai gali būti, kad dirvožemio laboratoriniai tyrimai yra teorija, kurios galime nepaisyti. Projektavimo studijos yra labai svarbios statybos procese. Grunto tyrimai yra svarbūs atliekant tokius darbus kaip: pamatų įrengimas. Tiesą sakant, šie tyrimai kartu su kitais lauko tyrimais yra būtina projektavimo proceso dalis, padedanti tinkamai panaudoti nuslūgusį gruntą, taip pat spręsti būsimas problemas, tokias kaip sienų įtrūkimai, pamatų nusėdimas ir kt.

Tiriami dirvožemio mėginiai, siekiant nustatyti:

  • dirvožemio sudėtis;
  • fizinės savybės;
  • kaip jie deformuojasi veikiami apkrovos ir kokio stiprumo yra.

Laboratorinių tyrimų pranašumai yra šie:betonodangos geologiniai tyrimai

  • Bandymas leidžia nuspręsti apie grunto potencialą statybos metu ir baigus darbus;
  • sumažėja nusėdimo ir deformacijų tikimybė;
  • pasirenkate normalias fizinėms ir mechaninėms dirvožemio savybėms;
  • sutaupysite statybos išlaidų.

Tiriant konkrečią dominančią sritį, pavyzdžiui, pramoninį sąvartyną, toksiškų atliekų aikštelę, užteršto gruntinio vandens srovę ar buvusią pavojingų atliekų aikštelę, dažnai tenka tirti dirvožemio mėginius. Šie mėginiai gali būti imami iš dirvožemio paviršiaus arba po juo. Paimto mėginio tipas ir sąlygos, kuriomis mėginys buvo paimtas, gali turėti įtakos analizei. Dirvožemio laboratorinis tyrimas – tai tyrimas, kurio metu pateikiama išsami informacija apie dirvožemio sudėtį, fizinę būseną, mechanines ir fizines savybes.

Dažnai gali būti klaidinga mintis, kad dirvožemio laboratoriniai tyrimai yra tik teorinis formalumas, kurio galima nepaisyti. Studijos yra būtina projektavimo proceso dalis, padedanti ne tik tinkamai panaudoti nuslūgusį gruntą, bet ir spręsti būsimas problemas, tokias kaip sienų įtrūkimai, pamatų nuosėdos ir kt.

  • Dirvožemio mėginių tyrimai;
  • pesticidų dreifo bandymai.

Vienas iš pamatams naudojamo grunto laboratorinių tyrimų privalumų yra tai, kad gaunami duomenys apie grunto kokybę, padedantys įvertinti jo fizines, mechanines ir biologines savybes. Tai sumažina galimybę pamatams nusėsti ar deformuotis, sumažėja įrengimo kaštai.

Naudojamo mėginio tipas ir analizės metodas, kuris bus naudojamas, priklauso nuo tyrimo tikslo. Kad tyrimas būtų lengvas, greičiausiai naudosime tik sulaužytą mėginį; jei tyrimas yra sudėtingesnis ir reikalaujantis didelio detalumo, nuodugnesniam ir sudėtingesniam tyrimui naudosime vientisą dirvožemio mėginį.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *