Betono Dangos

Kokybiškų betonavimo darbų ekspertai

Lietvamzdžių įrengimas

Stogams tenka didesnė apkrova nei kitų pastatų. Jūsų namų hidroizoliacija turėtų būti jūsų kasdienybės dalis. Atėjo kritulių sezonas. Lietingiems ir šaltiems orams iš spintų išsitraukiame neperšlampamus ir šiltus drabužius, o pastatai, deja, neturi. Pirmas turi būti montuojamas stogas, kuriam tenka didžiausia apkrova jūsų pastate. Lietaus nuvedimo sistemos yra svarbios norint apsaugoti visą pastatą ir visas jo dalis.

Stogas yra būtinas visuose namuose, bet ypač daugiabučiuose namuose. Taip pat ir nuolydžiui. Individualaus namo projekto užsakovas ir rangovas turėtų gauti techninį darbo projektą, kuriame turi būti atskirų konstrukcijų projektai. Viską detaliai surašyti būtina, kad būtų veikiamas stogo projektas. Reikia apskaičiuoti apkrovas ir drenažo sistemą pagal stogo nuolydį, plotą ir formą.  Lietaus nuvedimo sistemos latakų ir vamzdžių skersmuo parenkamas atsižvelgiant į stogo plotą, nuolydį, dangą ir kitas ypatybes. Jūsų vandens drenažo sistema turėtų būti jūsų stogo projekto dalis.

Lietaus kanalizacija yra stogo dalis, tačiau tai nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Namo savininkas turi nuspręsti, ar naudoti PVC ar ABS lietvamzdžius. Yra įvairių tipų stogams: šlaitiniams stogams, plokštiems stogams kurie padaryti iš gelžbetoninės perdangos plokštės  skirtų lietvamzdžių. Paprastai jie gaminami iš skirtingų medžiagų, priklausomai nuo to, kokią stogo dangą turite. Tiesa, yra manančių, kad skarda atsparesnė mechaniniam poveikiui – pavyzdžiui, neatsargiai valant skarda tik linksta, o plastikas gali sulūžti. Dauguma automobilių šiandien turi plastikinį įsiurbimo kolektorių, tačiau, nors ir apsaugo variklį nuo drėgmės, jis gali būti ne toks standus ar patvarus kaip metalinis. Metalinio komponento korozija plastikui neturi reikšmės. Puikiai išlaiko formą ir ilgai nesikeičia spalvą.betonodangos lietvamzdziai

Visa tai galioja tik geros kokybės plastikui, kuris irgi nėra pats pigiausias. Bet tai verta dėl kainos. Jei turite metalinį lataką, kurį veikia lietus ar sniegas, būtina jį sumontuoti virš stogo linijos. Išorinis ir vidinis metalinių ortakių paviršiai turi būti nudažyti. Kartais vidinis paviršius padengiamas tik gruntu. Tai truks neilgai. Latakas, einantis iš jūsų namo šono, turi turėti labai gerą drenažo sistemą, kad vanduo nepatektų į pastatą. Norėdami apskaičiuoti drenažo sistemos laidumą, atsižvelgiame į tai, kiek laiko ir kiek vandens lieka stogo plokštumoje lyjant. Tai yra svarbiausi rodikliai nustatant sistemą. Tai apima stogo nuolydį, formą ir dangą.

Paskaičiuota jų lietaus surinkimo sistema – latako skersmuo ir įvadų skaičius. Drenažo sistemai naudojamas vamzdis yra specialaus tipo vandens vamzdis. Stogo plotas, forma ir danga – tai duomenys, turintys įtakos jo laidumui.

A energinės klasės pastato statybos reikalavimas beveik galioja (statybos leidimams, išduotiems nuo 2016 m. lapkričio 1 d., todėl įrengiant lietaus nuvedimo sistemą geriausia vadovautis mažai energijos naudojančių pastatų stogo įrengimo taisyklėmis. „Šlaitiniai stogai “ būtini.

1.Šios Statybos taisyklės taikomos statant mažai energijos naudojančius pastatus su šlaitiniais stogais, jos derinamos su STR

2.02:2008 „Statybinės konstrukcijos“.

Svarbu įsitikinti, kad perkant lietaus nuvedimo sistemą būtų aišku, kaip laikomasi eksploatavimo taisyklių, jei kas nors sulūžtų ar nukristų, gali likti neaišku, kieno kaltė – gamintojo, montuotojo ar netinkamo eksploatavimo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *