Betono Dangos

Kokybiškų betonavimo darbų ekspertai

Pamatų įrengimas, ką reikia žinoti

Nesvarbu, ar statote namą, pertvarkote virtuvę ar pradedate naują verslą, jei norite aukštos kokybės gaminio, kuris tarnautų ilgus metus, tai turite žinoti.Jūsų namas yra investicija, o pamatai yra ypač svarbūs jūsų namo ilgaamžiškumui. Jie turi palaikyti kitas jūsų namų struktūros dalis.

Pamatai perkelia viso pastato apkrovą gruntui, todėl svarbu jį įrengti profesionaliai.betonodanga pamatu irengimasRenkantis pamatą, turime atsižvelgti į pastato projektą, aukštį, medžiagas, grunto pobūdį, gruntinio vandens kokybę ir toje vietovėje esančias ypatybes.

Mes visi turime tokių akimirkų, tiesa ? Kartais jūsų laukia ypatinga proga arba tiesiog norite sutaupyti pinigų. Šios netikėtos išlaidos gali būti priežastis taupyti darbą ar įsigyti medžiagų.

Labai svarbu pasirinkti tinkamus namo pamatus, nes namo pamatų darbų kokybė turės įtakos namo sienoms ir luboms. Pradėjus drėkti namo pamatams, reikia nedelsiant juos remontuoti.

Pastato griovimas niekada nėra problemos sprendimas. Neįmanoma suremontuoti pastato pamato nenugriovus jo dalies.Tiems, kurie to nori, tai brangu, bet įmanoma.

Geologija yra kieto Žemės paviršiaus, uolienų sluoksnių ir juose esančių medžiagų tyrimas. Geologinis tyrimas gali padėti nustatyti, kokių mineralų yra žemėje ir kokių rūšių uolienų yra. Taip pat svarbu pasirinkti ilgametę patirtį turinčią komandą.

Pamatų tipai:

Gręžtinių pamatų yra įvairių tipų, pavyzdžiui, pilnas, pusiau padengtas ir gręžiamas.
Išgręžiate skyles, kur betonas turi būti pilamas žemėje, tada pilate betoną. Kai jis sukietėja, uždedate metalines groteles ir grotelės yra paruoštos naudoti.
Prieš pilant betoną į duobės dugną, rūsio pamatas turi būti sutankintas.

Patikimiausias ir kokybiškiausias gręžtinių polių įrengimo būdas yra CFA technologija. Jei ertmės betonui išgręžiamos, gręžimo proceso metu betoną galima ištraukti sinchroniškai.
Išgręžus polią nepertraukiamo gręžimo technologija, susidaro ištisinė skylė, kurią galima užpildyti betonu.

Juostinis pamatas

Juostinis pamatas yra iš betono pagamintas išlietas pamatas.
Betoninio pakloto įrengimas užtruks ilgiau, ypač monolitinės.

Pamatai su rūsiu

Pamatų sienos yra apatinė pastato dalis, laikanti pastato plokštę (pamatą). Sienos gali būti betoninės arba gelžbetoninės.
Gruntas yra svarbiausia sienų statybų ir remonto medžiaga, tai gali būti juostiniai arba gręžtiniai pamatai, priklausomai nuo konstrukcijos projekto ir grunto savybių.

Kiek kainuotų pamatai 200 kv.m namui ?

10000 Eur, su cokolio apdaila, apšiltinimas  butų ( R varža 5.2 kv.m K/W)

Apie pamatų įrangimo procesą

Poliniu pamatu kaina ir kiti pamatai nėra labai brangūs, tačiau jie gali pasirodyti šiek tiek sudėtingesni nei poliniai pamatai. Jei nuspręsite gręžtinius pamatus, greičiausiai ant betoninės plokštės teks statyti karkasą, bet vėliau prie karkaso jungti pamatų sijas, kad jos puikiai susilygintų su namo cokoline dalimi.

Nesvarbu, ar esate architektas, ar statybos inžinierius, jei netinkamai suprojektuosite pamatus, turėsite išleisti daug daugiau pinigų remontui. Svarbiausia yra tinkamai ir tolygiai iškloti pamatus, kad jie būtų pakankamai tvirti, kad atlaikytų būsimas apkrovas, tuo pat metu atsižvelgiant į bet kokius projekto nelygumus ar pakeitimus. Be viso šito, nesvarbu, ar pamatai tinkamai suprojektuoti, ar ne, jį dar reikia tinkamai sumontuoti.

Atliekant grunto tyrimus, kurie akcentuojami Europos geotechninio projektavimo standarte Eurocode7, yra vienas dalykas, kai betonas pilamas aklinai į išgręžtą skylę, per daug nekreipiant dėmesio į grunto, kuris yra tokio pamato pagrindas, kokybei. , o yra visiškai kitaip – ​​kai kiekvienoje pamatų vietoje atliekami grunto tyrimai, kas ypač akcentuojama Europos geotechninio projektavimo standarte Eurocode7.

Žinoma, poliniu pamatu kaina turi atspindėti visa tai. Jei grunto sąlygos po pastatu yra pakankamai palankios, o projektas yra tinkamai parengtas, tai, atsižvelgiant į šiandien pasikeitusias kainas, skaičiuojant mazgą, darbų kaina nagrinėjamam pamatų tipui gali būti laikoma tikrai objektyvi. užstatyto ploto po pastatu, rostverko kaina nuo 25 iki 45 eur/m², be PVM.

Susidarantį šios kainos skirtumą, t.y net apie 25%, lemia architektūrinis pastato sprendimas – kuo įmantresnis namo išplanavimas, tuo daugiau pamatų reikia pastatyti tą patį plotą, tuo didesnė jų įrengimo kaina. Kitaip tariant, paprasto, stačiakampio plano konfigūracijos pastatui mažiau tikėtina, kad prireiks daugiau nei keturių ar penkių pamatų atramų, atsižvelgiant į jų gylį ir atstumą.

Kai kurie pamatų rangovai už pamatų įrengimą ima iki 50 % daugiau nei nurodytos kainos, o tai gali sukelti papildomos įtampos jūsų banko sąskaitai. Peržiūrėkite mūsų patarimus, kaip išvengti didelių pamatų įrengimo išlaidų! Kaip minėta, svarbiausia nepamiršti visko, ko reikia, kad procedūra būtų atlikta efektyviai, efektyviai ir patikimai. Žinote, šiais visuotinio taupymo laikais ką nors nužudyti yra nusikaltimas, bet to taip pat sąmoningai siekiama. Pirmasis įtrūkimas jūsų namo sienose atsiras, kai statybos darbai artėja prie pabaigos. Paprastai jie atsiranda šaltuoju metų periodu.

Nesvarbu, ar naudojate molio, smėlio, ar abiejų tipų pamatų derinį, pasirinkimas priklauso nuo rangovo, ir jis turėtų žinoti, kas geriausiai tinka konkrečiai situacijai. Visada atsižvelgiama į lokaciją. Labai retai, bet kartais nepavyksta pakankamai giliai gręžti, o gręžtinio pamato įrengimas neįmanomas arba labai brangus. Normalus gruntas – dar neaišku, ar jis pakankamai tankus ir stabilus gręžtiniam pamatui.

Todėl kiekvienam, norinčiam statyti ar pertvarkyti namą, svarbu turėti informacijos, reikalingos šiems sprendimams priimti. Atlikus bandymus galima išsiaiškinti, kokio tipo pamatus pasidaryti pigiau: ar tai bus optimalūs gręžtiniai pamatai su tinkleliu, ar juostiniai pamatai (g/b/blokai) ar kiti.

Kainą skaičiuojame kiekvienam pamatui individualiai, nes kaina priklauso nuo pamatų konstrukcinių ypatybių, atstumų, priėjimo sąlygų ir kt. Tai tikra akis atverianti pramonė. Tai įžvalga apie rinką ir dabartines kainas. O tobulėti yra kur daug. Vidutinė pamatų darbų, transporto, firminių klojinių ir visų kitų susijusių išlaidų kaina yra apie 250 EUR/m3.

Darant gręžtinius pamatus dažniausiai brėžiamas m3 kiekis. Juostinis pamatas turi daug privalumų ir trūkumų. Tarp jų, įrengiant surenkamus g/b blokinius pamatus, jų įrengimo kaina už m3 yra kiek mažesnė nei naudojant juostinį pamatą. Taigi geriausia viską apskaičiuoti ir pasirinkti optimaliausią variantą.

 

Ką daryti prieš testą ? Giluminių pamatų įrengimas:

-pagrindų bandymas ant natūralaus pagrindo (esant poreikiui – išskleidžiamu padu);
-pamatų bandymas ant sutankinto pagrindo su padu.

Pamatų konstrukcijos: po vieną masyvų pamatą kiekvienai iš keturių kolonų.

Pamatų sijos yra vidiniai stulpai, laikantys namo stogą. Vietoj to, kad jie būtų pagaminti iš akmens, kaip yra ant tradicinio namo, jie dažnai statomi naudojant betoną, plieną arba medį, o juos galite nusipirkti „pasidaryk pats“ parduotuvėse arba pasamdyti statybų rangovą, kad jie juos pastatytų.Ketaus dvišlaičio tipo atraminės sienos – vienas geriausių būdų suteikti stabilų namo pamatą. Jie taip pat gali būti statomi atviri arba uždari. Trumpai tariant, galima drąsiai teigti, kad mūsų įmonė gali atlikti visus įmanomus darbus žemiau nulinio aukščio.

Apie gręžimo darbusbetonodangos poliai

Jei tinklalapio bendroji pristatymo dalis buvo nukreipta tik į pagrindinį pamatų su išsikišusiu padu būdo pastatymą, ne kokybišką ir patikimą, bet ir ženkliai mažesnes statybinių medžiagų sąnaudas, tai šioje pastraipoje pateikiamos pamatų statybos iliustracijos. įvairių mažaaukščių pastatų, o tai įrodo, kad savo jėgomis gana nesunku susikonstruoti pačius geriausius pamatus, kurie net pranoksta kitų brangių polių kokybe ir patikimumu.

Kaip vienintelė priemonė, galinti viską susitvarkyti, šiame objekte naudojama moderni savikraunama transporto priemonė arba manipuliatorius su kėlimo gerve su strėle.  Kartu su jais turėtų būti ir motorizuota 350 mm grąžta, betono maišyklė ir specialiai pagaminta, gana paprastos konstrukcijos, unikali darbo vieta.

Tad vėlgi svarbu pažymėti, kad visus šiuos darbus gali atlikti bet kuris bendriesiems statybos darbams atestuotas rangovas, jeigu juos prižiūri ir gautus rezultatus įvertina tam paruoštas geotechnikos specialistas.

Nors kėlimo gervės su strėle naudojimas toli gražu nėra vienintelis būdas iš įvairių tam tinkamų kėlimo mechanizmų arsenalo, tačiau jis nepakeičiamas tuo atveju, kai dėl silpno grunto pagrindo žemės paviršiuje nėra kitas mechanizmas gali pasiekti įdiegtą bazę. Po to pakeliama gerve su strėle buvo pakelti pamatai nuo žemės paviršiaus. Tokio tipo montavimo metu nereikia statyti namo grindų ant pamatų sijų ir tokiu būdu siūbuoti namo grindų. Šiuo atveju brangūs tvirti mechanizmai, skirti montuoti užspaudžiamus ar kitus polius, nebūtų padėję, jei jiems nebūtų paruošta speciali įvažiavimo bazė.

Polių betonavimo darbai, vienas svarbiausiu etapų vadinamu pamatų įrengimas

Kai strėlė yra 9 m ilgio, betoninę dėžę geriausia perkelti į naują sklypo kraštą. Daugelyje gamyklų yra išpylimo bokštas, kuris naudoja gravitaciją betonui išpilti iki pamatų. Po pradinio išpylimo, kitas liejimas atliekamas vietoje, kurioje bus formuojamos sienos. Jei kėlimo gervė užimta, betoną galima atvežti su karučiu, juolab kad vienam pamatui, kuriame telpa tik 0,15 m³, pilnai pakanka kelių tokių karučių. Tiesiai į liuką gali būti betoninis lovelis, ir pilamas tiek betonas, tiek arba pamatų padas arba grindys.

Kas įtakoja pamatų įrangimo kaina ?

Kai nuspręsite pasirinkti medines grindis, svarbu žinoti, kad yra du pagrindiniai grindų tipai: inžinerinės ir laminatinės. Inžinerinėms grindims viename sluoksnyje naudojamos kelios medžiagos – pavyzdžiui, fanera, MDF arba HDF, o laminato grindys susideda iš vieno plono medžio sluoksnio, pritvirtinto prie įvairių medienos sluoksnių (MDF, HDF, medžio drožlių plokštės) šerdies. Taip pat yra įvairių laminato grindų tipų: tradicinių ir dizainerių.

Neprofesionalumas yra blogiausias dalykas, kurį galite padaryti verslui. Net menkiausia klaida gali baigtis jūsų verslo uždarymu.

Tos bazės atlieka ypač svarbų vaidmenį. Nuo jų priklauso, ar pagrindai išdėstyti saikingai ir racionaliai, nepažeidžiant elementarių projektavimo principų, nestatant ten, kur nereikia – pavyzdžiui, po langais ir kitomis angomis. Svarbu, kad jų išdėstymas ir koncentracija atitiktų esamas apkrovas konkrečioje konstrukcijos vietoje.

Vidutinio dydžio pastatams (kurių plotas svyruoja nuo 150 iki 200 m²), kada, kada, kada turėtumėte gana objektyviai įsivaizduoti, kokia bus darbų kaina jūsų atveju. Pamatų kaina su PVM svyruoja nuo 50 iki 45 Eur/m², priklausomai nuo pamatų tipo.

Galutinį skirtumą tarp šios kainos, net 25%, lemia architektūrinis pastato sprendimas. Tai yra skirtumų, kuriuos galima rasti bet kuriuose namuose, pavyzdys. Kuo įmantresnis namo išplanavimas, tuo daugiau pamatų reikia pastatyti tą patį plotą, tuo pamatų kaina didesnė. Daugumos pamatų reikia paprasto, stačiakampio plano konfigūracijos pastatui. Pamatų įrengimo kainas gali padidėti, kartais labai, dėl veiksnių, įskaitant: Nepalankios grunto sąlygos, pvz., didelės, netolygiai išdėstytos ir (arba) besislenkančios grunto krūvos po statomu pastatu.

Būsimų darbų apimtis atsispindi ir kainoje. Esant mažesniems parduotuvių vienetams, gali sumažėti bendros perkėlimo išlaidos.  Kalbant apie priešingą atvejį, jei namas yra pakankamai didelis (jo statybos siekia daugiau nei 250 m²), tada minėtų darbų kaina tampa didesnė. Čia padarytus pamatus pastatyti brangiau, nei nurodyta, tik darbų kokybės ir patikimumo sąskaita.Ir tokio darbo rezultatų ilgai laukti nereikia. Paprastai įtrūkusių sienų forma parodoma mūro darbams artėjant prie pabaigos. Jei atidžiai pažvelgsite į 2 ir 6 straipsnius, pamatysite, kokių įtrūkimų jie gali susidaryti.

Pagrindinės klaidos atliekant darbus

1 klaida

Paruošiamieji montavimo darbai, švari vieta, tai turėtų būti padaryta prieš pradedant statybos darbus. Prieš statant namą žemė turi būti paruošta kasinėjimui, laidi vandeniui, nuteka vanduo į visas teritorijas, neturi būti gruntinio vandens. Teritorija užpildoma vandeniui laidžiu dirvožemiu, jei vyrauja sunkūs dirvožemiai.

2 klaida

Pamatų projektas nerengiamas statytojui, neretai statytojai iš architekto gauna gražias namo vizualizacijas, tačiau pasirašyto pamatų projekto nėra. Atsakingi pamatų statytojai darbus atlieka tik pagal projektuotojo brėžinius ir skaičiavimus. Manau, kad pamatams nebūtų įrengtų projektų, bet tai klaidinga. Konstrukcijų inžinieriai projektuoja pamatus. Jų užduotis – sukurti pakankamai tvirtą konstrukciją, kad išlaikytų ant jos esančios medžiagos svorį, bet pakankamai lanksčią, kad judėtų ir keistųsi reaguodama į žemės judėjimą ir slūgsimą. Rangovas, skaičiuojantis pamatų apkrovą, remiasi geologinių tyrimų ataskaita ir statinio antžeminės dalies projektais, todėl turi turėti sklypo geologinius tyrimus ir statinio projektą.

betonodanga klaidos

 

3 klaida

Pasirinkite tipinį pamatų projektą.
Nedideliame plote esantis pamatas gali būti kitokios sudėties nei kaimyno pamatų projektas. Todėl pasirinkdami betono projektą turite atsižvelgti į dirvožemio sudėtį. Kiekvienam pastatui turi būti daromi individualūs pamatai.

4 klaida

Drenažas aplink namo pamatą turi būti tinkamai įrengtas, kad vanduo ir sniegas nepatektų ir nepažeistų konstrukcijos. Vertikali pamatų išorės hidroizoliacija nereikalinga, o horizontali pamato hidroizoliacija visais atvejais reikalinga, kad ji nepasiektų sienos konstrukcijos.

5 klaida

Stogas per stipriai išsikiša. Lietuvoje didelė drėgmė ir namo stogas turi būti pakeltas, iš namo negalima projektuoti tiesiai į veją.

6 klaida

Didžiausios pastato apkrovos tenka ne ant pamatų viršaus, o pamatuose. Tiek pagrindas, tiek medžiagos juostelės turi turėti tvirtą dugną.

7 klaida

Nereikia apšiltinti gręžtinių pamatų polių. Norint sustiprinti gręžtinių pamatų polių izoliaciją, geriau pakelti grindis ir jas apšiltinti, derinant jų šiltinimą su išorinių sienų termoizoliaciniu sluoksniu. Kad šerkšnas nedeformuotų stulpų, tarp polių įrengiamas polistireninis putplastis.

8 klaida

Įprasta, kad betonas šiek tiek juda. Grotelių stiprumas priklauso nuo betono tvirtumo ir nuo to, kaip armatūra pritvirtinta prie betono. Poliuose galima sutvirtinti tik viršutines dalis, kurios yra veikiamos šalčio. Netinkamas betonavimo greitis gali sukelti klaidų ir norėdami to išvengti, turite pasirūpinti, kad betoną piltumėte iš vieno pristatymo, be jokių vėlavimų ir trukdžių. Jei skaičiuojate betono kiekį, pridėkite 5–10 procentų, nes vibruojant jis natūraliai susitraukia.

9 klaida

Prieš dedant armatūrą, betoninės grindys turi būti nustatytos vietoje. Jos vibruojamos, o tinklelio viršus išlyginamas. Betonas yra kietėjanti, rišanti medžiaga ir išdžiūsta per 3–10 dienų. Pamatai turi turėti pralaidų gruntą. 10 klaida – vidinė pamato sritis užpilta vandeniui atspariu gruntu. Po grindų danga turi būti dirvožemis, kuriame nesikauptų drėgmė.