Perdangos plokštės – kokios sąvybės ?
Yra tvirtos, atsparios termitų užkrėtimui ir itin patvarios. Dėl lengvo svorio ir lengvo montavimo jie puikiai tinka gyvenamiesiems ir pramoniniams projektams. Gelžbetoninių iškyšų sutvirtinimas dažniausiai atliekamas naudojant iš anksto įtemptus kabelius.
Jei turite dirbtuvės ir prieiga prie įrankių, galite tai padaryti patys. Tačiau pagal teisinga perdangos gamybos technologija užtikrins itin lygų paviršių, mažinantį tolimesnes apdailos išlaidas.
Gelžbetoninės perdangos plokštės montuojamos su specialiais dangteliais galuose, kurie padeda montuoti plokštes sukalant jas į vietą. Betonas nepatenka į tuštumas tarp plokščių.Klientams siūlome platų užsakymo per tam tikro norimo ilgio gelžbetonines plokštes galimybes. Perdengiančios plokštės gaminamos pagal užsakymą.
Betoninės plokštės turi būti standartinio 1200 mm pločio.Dėl to vieną siaurą viso aukščio plokštę namui galima perpjauti į dvi dalis, naudojant perdengtą plokštę. Platesniam nei įprastai pastatui reikia sudurti kelias perdangos plokštes pagal reikiama ilgį.
Plyšiai ant lenktų paviršių parenkami pagal plokščių laikomąją galią, kuri bus ne mažesnė už atitinkamo tipo standartinių plokščių stiprumą, o armatūra yra simetriškai plokščių skerspjūvyje. Siauresnių plokščių plotis neturi viršyti tam tikrų ribų.
Iš anksto įtemptos sustiprintos perforuotos grindų plokštės buvo plačiai naudojamos kaip surenkamos betoninės grindų dangos daugiau nei penkiasdešimt metų visame pasaulyje. Per pastaruosius kelerius metus modernizuotas, ekonomiškas ir efektyvus gamybos būdas, įvairūs plokščių aukščiai ir didelė laikomoji galia, lygus apatinis paviršius ir itin didelis perdangos surinkimo greitis lėmė šių plokščių populiarumą.
Tai buvo užsakovo pageidavimas, kad plokštėse būtų padarytos įvairios skylės ir angos. Perforuotų plokščių sistemos, kurios skaičiuojamos ir gaminamos nepertraukiamo formavimo būdu. Atsižvelgiame į bet kokius kliento pateiktus aukštų planus ar gaminio specifikacijas.
Dažniausiai naudojama plokščių apkrovos paskirstymo schema yra gembinė sija su dviem galinėmis atramomis ir tolygiai paskirstyta projektine apkrova. Vienas kilogramas kvadratiniam metrui (arba kilo paskalis arba kPa) yra lygus 100 kilogramų kvadratiniam metrui.
Jeigu apkrovos schema skiriasi nuo įprastos, pvz. Būtina, kad konstrukcija būtų sustiprinta iki 2000 kg/kv.m. Sienose yra skylių, kurios turi būti sustiprintos. Betoninę plokštę galima supjaustyti į kelis sluoksnius. Kiekvieną sluoksnį galite pjauti statmenu kampu, kad būtų lengva perkelti.
Užsakovui pageidaujant už papildomą mokestį gali būti pagamintos perforuotos gelžbetonio plokštės su kėlimo kilpomis. Siauros plokštės taip pat gali būti pagamintos su kėlimo kilpomis, tačiau jos bus siauresnės nei su viso gylio skylėmis.
Perdangos plokštes, kurios gali būti laikomos ant plytų, monolitinių sienų, gelžbetoninių ar metalinių sijų. Statant pastatą pirmieji sluoksniai dedami ant atramų. Jie gaminami iš betono skiedinio ir galima naudoti siauras neopreno juosteles.
Plokščių panaudojimas:
- Gyvenamiesiems namams
- Pramoniniams statiniams
- Gamybos pastatams
- Ofisų pastatams
- Komercinėms patalpoms
- Garažao
- Visuomeniniai pastatai
Kuo geros gelžbetoninės plokštės ?
- Gera kokybė, vienodi plokščių matmenys, aukštis, ženkliai mažesnės apdailos darbų sąnaudos
- Greitas montavimas
- Pigesnis ir patogesnis montavimas
- Galimybė naudoti siauresnes nei 1 plokštes
Gelžbetoninės plokštės gamybos technologija
Betono mišinys gaminamas betono bloke. Naudojamas betonas I-52.5 R. Plokštės gaminamos nepertraukiamo ekstrudiniu būdu per penkias ilgas kaitinimo sistemas.
Yra daug priežasčių, kodėl skydas yra platesnis nei standartinis 1200 mm. Plonesnes plokštes gamyba brangesnė. Be to, kai plokštė yra platesnė nei 1200 mm, armatūra tolygiau pasiskirsto per visą plokštės ilgį.
- Kiekviename plotyje turi būti dedamos bent keturi įtempimo lynai
- Kiekvienoje konstrukcijoje, kurios plotis didesnis nei 3,60 m, bet mažiau nei 4,20 m, privalo būti uždėti mažiausiai trys įtempimo lynai.
- Suformuota perforuota gelžbetonio juosta supjaustoma į atskirą plokštės, priklausomai nuo stogo pločio.
- Galimi plokščių aukščiai: 200 mm, 220 mm, 265 mm, 320 mm, 400 mm.
- Sekcijos gali būti atsparios ugniai nuo 60 iki 90 minučių.
- Jei sluoksnis yra storesnis, įtempimas padidėja ir apkrova gali būti išlaikoma ilgesnį laiką, kol lynas nenutrūksta.
- Visos skylės uždengtos plastikiniais kamščiais.
a) Metalinių plokčių valymas ir tepimas
b) Virvių tempimas
c) Betono mišinio paruošimas
d) Gelžbetoninių plokščių suformavimas
e) Išmatuoti plokšteles, padaryti skyles, išpjovas, uždėti kilpas (jei gureikia), vandens nuleidimo angos gręžimas.
f) Plokštės sukietinimas
g) Lynų įtempimo atleidimas
h) Plokščių supjaustymas į atskiras plokštes pagal projektinius ilgius, pločius
i) Plokščių transportavimas į gamybos sandėlį
Perforuota plokštė yra plokštė, kurioje yra skylių arba perforacijų, padarytų naudojant metalinį arba plastikinį įrankį (štampą). Metalinis paklotas šildomas karštu vandeniu, tekančiomis po stendu esančiais vamzdžiais. Prieš formuojant stovai nuvalomi ir sutepami. Tam naudojama daugiafunkcė mašina EL 400. Lynai paprastai tvirtinami aukščiau.
Lynams ištempti naudojama daugkartinė mašina, kuri yra sulaikoma pleištiniais spaustukais. Kai aktyvusis preso galas pradeda judėti, hidraulinis cilindras priešinga kryptimi stumia viršutinę plokštę atgal, o apatinę – į priekį. Po virvėmis dedami mediniai tarpikliai, kad jie nesiliestų.
Jei apkrovos ištempia lynus daugiau nei nurodyta maksimali apkrova, gamintojas turi pateikti įrodymus, kad lynai buvo patikrinti ir patvirtinti, kad jie yra saugūs. Norėdami pradėti, daugiafunkcinė mašina išardoma ir ekstruderis vėl įdedamas į stendą. Pertvaros plokštės paprastai montuojamos stovų pradžioje ir gale. Ekstruderio išleidimo vamzdžiai telpa į atitinkamas pertvaros plokštės angas.
Prieš ekstruderį 2-3 metrų ilgio plotas užpildomas 10 mm storio vandens sluoksniu.Betono mišinys iš betonavimo gamyklos į statybvietę transportuojamas pakabinama transportavimo sistema.Šis produktas palengvina betono maišymą. Betono maišyklės vežimėlis sumaišo betono mišinį norimu greičiu. Metalo lakštui apdoroti reikia turėti specialų konteinerį, o norint tinkamai apdoroti metalo lakštą – reikia turėti tinkamą įrangą.
Prieš klojant pirmąjį betono sluoksnį, išmatuokite grindis. Leiskite jam sukietėti prieš pradėdami formuoti arba kurdami įdubas. Geriausia šiuos veiksmus užbaigti, kai betonas vis dar šviežias. Angos išpjaunamos rankomis elektriniu pjūklu, o ašmenys nustatytas labai mažu greičiu. Akumuliatorinis gręžtuvas naudojamas gręžti skyles jūsų vandens nutekėjimo sistemoje.Viršutinės skylės užpildomos betono mišiniu.
Suformavus plėvelę uždengiama guminiu brezentu. Suformuota juosta, padengta brezentu, nepraranda drėgmės, išlaiko šilumą. Tai pagreitins kietėjimo procesą ir apsaugos paviršių. Odos kietėjimas vyksta aukštoje temperatūroje, kad temperatūra pasiektų iki 60°C, kas būtina medžiagai. Kietėjimo laikas priklauso nuo aplinkos temperatūros. Kai atvės, stovą reikia šildyti naktį, kad sutrumpėtų kietėjimo laiką.
Prieš atlaisvindami betono inkarą, turite žinoti betono stiprumą. Betono stipris turi būti ne mažesnis kaip 35 N/mm2. Yra du virvės pjovimo būdai. Pirmiausia nupjaunate virvę nuo galų naudodami pjovimo diskus. Pjaudami juosteles savo projektui, visada turėkite omenyje plokštės storį. Plokštes galima pjauti tiek statmena, tiek išilgine kryptimis. Šis pjūklas pjauna iki 400 mm aukščio plokštes. Jis visiškai automatizuotas ir gali pjauti bet kokio tipo medžiagas.
Kaip gali būti atremtos gelžbetoninės plokštės ?
Atraminės zonos ilgis turi būti ne mažesnis kaip 70 mm. Plokštės gali būti atremtos į pačią siją arba ant jos lentynų. Išilginis tarpas turi būti ne mažesnis kaip 30 mm, užpiltas betonu (bet jokiu būdu armuoti nereikia). Skaičiuojant sijos stiprumą, sijos laikomos juostelėmis arba sija. Monolituotų sijų atveju būtina jas sutvirtinti.
Yra trys konstrukciniai plokščių atraminimo ant gelžbetoninių sijų būdai: šių konstrukcinių sprendimų pavyzdžiai pateikti. Armatūrinės juostos ilgis turi būti ne mažesnis kaip 1000 mm. Atraminėse srityse viršutinė lentyna pašalinama. Taip atidengiamos skylės skydo atramose.
Sutvirtinus skylutes ir išilgines siūles, jos monolitinės su C30/37 klasės betonu. Norint padidinti perforuotų dengiamųjų plokščių standumą (mažinti įlinkį) ir padidinti laikomąją galią, armatūros kiekį reikia pasirinkti skaičiuojant, įvertinant pakeistą perdangos plokštės skaičiavimo schemą. Šioje programoje geriausia naudoti plokštesnio skersmens strypą.
Kai lenkimo elemento sutvirtinimui skersine armatūra naudojama skersinė armatūra, ji turi būti parinkta taip, kad jos kiekis atitiktų Lenkimo elementų armavimo skersine armatūra instrukcijoje nustatytus reikalavimus. Kai į viršutinę zoną dedama armatūra, siekiant padidinti plokštės laikomąją galią, armatūra turi būti išdėstyta per visą atramos plotą, o atramos tarpatramis rekomenduojamas 3 kartus didesnis už plokštės aukštį, kuris yra lygus 1/3 betoninės konstrukcijos tarpatramio ilgio.
Plokštės paprastai remiamos į sieną pagrindiniu cemento sluoksniu, priklijuotu prie sienos, arba naudojant plieninius spaustukus, paremtus metalinėmis sijomis, kurios remiasi į betoninius pamatus. Mažaaukščiai pastatai paprastai turi betoninį žemės paviršių ir betoninių plokščių kolonas, o juose naudojamos medinės paklotos. Šie pastatai laikomi kontaktiniais su platforma. Kai neopreno įdėklai naudojami daugiaaukščiuose pastatuose, būtina įvertinti padidėjusį horizontalių jungčių deformatyvumą.
Horizontalios jungtys skirtos vertikalioms apkrovoms perduoti. Pagal apkrovos perdavimo pobūdį yra dviejų tipų horizontalios jungtys: platforminė ir mišri. Tokios konstrukcijos yra žinomos kaip platformos arba santvaros jungtis. Konstrukcijos svorį palaiko grindų plokštės ir atraminė grindų plokštės dalis bei horizontalios skiedinio jungtys. Skiedinio siūlės turi būti bent 15-20 mm storio. Siekiant padidinti platformų laikomąją galią, perforuotų plokščių tuščiavidurės dalys turi būti užpildytos betonu.
Kad surinkimas būtų stabilesnis, rekomenduojama į skylutes įkišti armatūros strypus. Konstrukcinis sprendimas pastate yra būtinas, kad konstrukcija būtų tvirta ir patikima. Taip pat rekomenduojama sutvirtinti siūles (į plokščių angas įkišant armatūros strypus), jei yra pakankamas perdangos plokščių atraminis ilgis, siekiant padidinti jungčių patikimumą. Monolitavimui rekomenduojama naudoti betoną su susitraukimą mažinančiais priedais.
Armatūra montuojama toje vietoje, kur ji pritvirtinta ir sutvirtinta. Vertikali apkrova perkeliama per betoninį amonolitą, o plokštė nuimama. Betoniniai mūro elementai (CMU) gali būti naudojami kaip horizontalios arba vertikalios jungtys. Jie naudojami įvairiais būdais. Tokiai sankirtai reikalingas atlenkiamas skydas. Jei to padaryti neįmanoma, rangovas turi pasirūpinti atrama iš išorės su tvirtinimu arba kolonomis.Mūrinės sienos gali būti viensluoksnės arba daugiasluoksnės. Vidinėje sluoksniuotoje sienoje perklotos plokštės remiasi į vidinį laikantįjį sluoksnį.
Jis buvo apskaičiuotas ir nustatytas 120 mm ilgio. Sumontuoti plokštes ir įdėti jas į griovelius nėra taip sunku. Vis dėlto nemūrykite sienos. Plokštės atraminės zonos ilgis apskaičiuojamas atsižvelgiant į grimzlės stiprumą ir konstrukcijos medžiagos sudėtį. Betoninės atraminės zonos turi būti palaikomos ne mažesniu kaip 100 mm atstumu ir ne didesniu kaip 0,008 karto didesniu už apskaičiuotą tarpatramį. Tarpas tarp plokščių užpildytas betonu
Gelžbetoninių plokčių angos
Gamybos angos gali būti net 400 mm pločio. Skylės ilgis priklausys nuo padėties, kurioje ji yra. Plokštės išilginių skylių centre susidaro nedidelės angos. Vienoje plokštėje galite naudoti tris skylutes. Kiekviena skylė skiriasi nuo kitų savo forma ir dydžiu. Lentelių šone užrašyti pagaminimo metai. Kalbant apie skylutes, skylės yra grubios. Plokštė, kurioje anga yra didesnė
nei skylės plotis, armatūra turi būti skaičiuojama dar kartą.
Kada neužtenka vietos skylei išgręžti neužtenka vietos. Per mažoms skylėms galime naudoti mašiną, vadinamą freza. Tai brangus variantas. Geriausia jį naudoti tik tuo atveju, jei būtinai reikia padaryti skylę.
Gelžbetoninės plokštės: nuo sandeliavimo iki montavimo
Gelžbetoninės perforuotos perdangos plokštės turi būti pakeliamos kranu su specialiomis rankenomis. Jeigu nėra kėlimo kilpų. Jei atstumas tarp griebtuvų yra didesnis nei 1000 mm, jie gali nepakelti plokščių dėl erdvės apribojimų.
Atrama turi būti pritvirtinta prie plokštės 1 m ir 1,4 m aukštyje virš žemės lygio. Tada plokštė pakeliama, o tai leidžia įstatyti atramą į vietą. Šias grandines reikia nuimti, kai keltuvui bus maždaug metai.
Plokštės sukraunamos ir laikomos horizontalioje padėtyje. Stekelius sudaro to paties ilgio ir tipo plokštės, todėl jas lengva rasti, naudoti ir valdyti. Plokštės laikomos ant lygaus tvirto pagrindo, kuris padeda plokštėms išlikti pradinėje padėtyje. Tarp plokščių dedami mediniai tarpikliai: Apatinio padėklo tarpiklio skerspjūvis turi būti ne mažesnis kaip 100 x 100 mm.
Perdangų tipai, bei savybės: kaip pasirinkti tinkama ?
Pasirinktas perdangos tipas priklauso nuo konstrukcijos konstrukcijos ir paskirties, taip pat nuo apkrovos lygio. Skaičiuojant apkrovas į apkrovos skaičiavimą įtraukiamas baldų, žmonių, santechnikos ir kitos įrangos svoris. Norėdami užtikrinti, kad jūsų perdanga turėtų didžiausią sėkmės galimybę, turite būti tikri, kad konstanta yra tinkamai pritaikyta. Pastovus apkrovos komponentas yra pačios perdangos svoris. Perdangos naudojamos norint sukurti standžią konstrukciją, ant kurios bus statomas pastatas, šiuo atveju pastato forma. Tai užtikrina, kad pastatas išlaikys savo formą, kai jį apkrauna.
Tradicinės stogo dangos medžiagos gaminamos iš gelžbetonio arba medinio karkaso. Montuojant surenkamąsias gelžbetonines perdangos plokštes reikalingas kranas, o gelžbetonio monolitinės perdangos plokštės montavimas reikalauja klojinių surinkimo, tinkamo armavimo ir betono mišinio klojimo. Jei nerimaujate dėl priešgaisrinės saugos, galbūt norėsite naudoti gelžbetonines perdangas savo rėmo konstrukcijai. Taip rėmas ir visi gatavi gaminiai neužsidegs. Taip pat gera idėja turėti priešgaisrinių purkštuvų sistemą ir naudoti ugniai atsparius dažus. Jei nerimaujate dėl priešgaisrinės saugos, galbūt norėsite naudoti gelžbetonines perdangas savo rėmo konstrukcijai. Taip rėmas ir visi gatavi gaminiai neužsidegs. Taip pat gera idėja turėti priešgaisrinių purkštuvų sistemą ir naudoti ugniai atsparius dažus.
Medinių grindų kainas galima sumažinti naudojant pigesnes medžiagas, didinant atstumą tarp sijų, mažinant garso izoliacijos sluoksnį. Šiuo atveju svarbu atkreipti dėmesį į tokias savybes kaip keliamoji galia, gera garso izoliacija, ilgaamžiškumas ir kt. Kaip tai skamba? Jei jūsų namuose grindys nėra gerai įrengtos, o ypač jei jos medinės, grindys gali lenktis, girgždėti ir bus girdimas kiekvienas antrame aukšte esančio žmogaus žingsnis. , o ypač jei jos medinės, grindys gali lenktis, girgždėti, o pirmame aukšte bus girdėti kiekvienas antrame aukšte esančio žmogaus žingsnis.
Sijinės – plieninės perdangos
Pagrindiniai plieninių sijų lubų privalumai yra mažos kainos ir paprastas montavimas. Dažniausiai jie naudojami individualių namų statyboje. Plieninės sijos, naudojamos kaip papildoma atrama, jei pastatas statomas žemesniame lygyje, nei suprojektavo architektai. Sijos pjaunamos kampu, kuris priklauso nuo angos dydžio ir atstumo tarp jų. Atstumas tarp sijų yra toks pat, bet dešinėje pusėje anga didesnė. Todėl kampas tarp sijų yra didesnis dešinėje pusėje. Kompleksas – iš blokelių perdangų. Blokai yra surenkamos detalės, kurias galima išdėstyti be galo daug būdų.
Šiuo atveju geriausias sprendimas yra bloko perdanga. Jis puikiai tinka aukštiems pastatams ir yra vienintelis tokiose situacijose leidžiamas sprendimas. Kokią blokų dangą pasirinkti – su surenkamomis sijomis ar be jų – priklausys nuo galimybės karkasui naudoti medieną ar klojinius. Jei reikia atlikti individualų perdangos dizainą, patogiau naudoti surenkamą sijos konstrukciją. Tai gali užtrukti šiek tiek ilgiau nei gelžbetoninių plokščių montavimas. Tačiau įdiegus jis tarnaus daug ilgiau.
Gelžbetonių plokčių statymas
Paspartėjusios gelžbetonio technologijų plėtros dėka šiandien galima pagaminti tikslių matmenų plokštes ir išpjauti perdangos plokštes iki reikiamo ilgio, pločio ar net kampo, jos prarado populiarumą tarp architektų. Gaminant gelžbetonines plokštes formuojamos angos inžineriniams tinklams, laiptinėms, šachtoms. Tai efektyvi priemonė paspartinti statybas be papildomų darbų. Yra trys skirtingi gelžbetonio sluoksnių tipai.
Tvirčiausios perdangos yra monolitinės gelžbetoninės perdangos. Jie montuojami esant stiprioms, dinaminėms apkrovoms. Tokios sudėtingos formos pastatui, kurio negalima statyti naudojant standartinius surenkamus komponentus ir kuriam reikia papildomų priemonių reikiamam standumui ir stabilumui pasiekti, pagaminti dažniausiai naudojamos monolitinės betoninės konstrukcijos.
Dažniausiai gyvenamuosiuose namuose naudojami surenkamieji stogai – gelžbetoninės plokštės. “” Surenkamas stogas – tai stogo tipas, pagamintas iš surenkamų betoninių plokščių, kurios vežamos į statybvietę ir surenkamos vietoje. Surenkamieji stogai dažniausiai naudojami gyvenamuosiuose namuose – gelžbetoninės plokštės.